مهم ترین نکات در مورد انجام مقاله ISI

قبل از اینکه بخواهیم مهم ترین نکات پیرامون مقاله ISI را بررسی کنیم، باید ابتدا به معرفی این نوع مقاله و دلایل اهمیت آن بپردازیم. در واقع ISI نام پایگاه علمی تامسون رویترز است که یک نهاد مستقل در زمینه انتشار پژوهش های علمی دانشمندان در سراسر جهان به شمار می رود. مقالاتی که توسط این موسسه منتشر می شود را مقاله ISI می گویند.

اما بهترین روش برای نوشتن مقاله ISI چیست؟ با اینکه راهکارهای زیادی برای انجام مقاله ISI وجود دارد، بهترین روش را می توان ساده ترین آنها دانست. مقاله ای برای مخاطبان جذابیت خواهد داشت که ساده، روشن، قابل فهم و در عین حال تخصصی و علمی باشد. توجه داشته باشید که سادگی و قابل فهم بودن مقاله نباید به اندازه ای باشد که از بار علمی آن بکاهد. نکته قابل توجه دیگر در مورد نگارش مقاله ISI، ساختار و سبک آن است. هر اندازه ایده شما منحصر به فرد و تازه باشد، مقاله ارزش بیشتری خواهد داشت.

از کپی کاری در نوشتن مقاله ISI یا کار کردن روی موضوعاتی که از قبل مقالاتی پیرامون آنها نوشته شده است، خودداری کنید. قبل از شروع نگارش مقاله ISI مطمئن شوید مقاله ای با موضوع مورد نظر شما وجود ندارد. چون این کار باعث می شود مقاله شما قابلیت منتشر شدن در مجلات معتبر را از دست بدهد. در ادامه مراحل نوشتن مقاله ISI را بررسی می کنیم.

انجام مقاله ISI

قدم اول: هدف از نوشتن مقاله ISI

قبل از هر چیز باید از خود بپرسید دلیل و هدف شما از نوشتن مقاله ISI چیست؟ قصد شما صرفا نباید چاپ مقاله در مجلات ISI باشد. چون اگر در مقاله شما نوآوری وجود نداشته باشد، داوران این مجله آن را تایید نمی کنند. برای اینکه مقاله شما در مجلات ISI به چاپ برسد، باید دربردارنده یک تحقیق و پژوهش ویژه و منحصر به فرد بوده و از شایستگی و قابلیت مناسبی برخوردار باشد. انتخاب موضوع مقاله اهمیت زیادی در پذیرش آن دارد.

قدم دوم: رعایت کردن قواعد مقاله نویسی

آشنایی داشتن با قواعد مقاله نویسی، دومین قدم برای انجام مقاله است. مقالات علمی معتبر از بخش های مختلفی از جمله ابتدا، بدنه اصلی و بخش پایانی تشکیل می شوند. از مهم ترین قواعد نگارش مقاله ISI، می توان به رعایت کردن چارچوب نوشتاری، تایپ درست عبارت ها با اصول صحیح و نوع صفحه بندی مقاله اشاره کرد.

این مقاله را نیز مطالعه کنید:  چگونگی استفاده بهینه ابزار هوش مصنوعی ChatGPT و پرامپت های آن
نگارش مقاله ISI

قدم سوم: چارچوب مقاله ISI

تعیین چارچوب مقاله، قدم بعدی در نگارش مقاله ISI است. انتخاب یک عنوان مناسب و مرتبط با موضوع مقاله و تحولات روز جهانی، باید در این مرحله انجام شود. عنوان مقاله تاثیر زیادی در جذب مخاطبان دارد و باید کوتاه و دربرگیرنده اصطلاحات کلیدی باشد. در مرحله بعدی باید موضوع مقاله را انتخاب نمایید. سعی کنید موضوع را طوری انتخاب کنید که زیاد فراز و نشیب نداشته و از یکدست و جامع باشد. مسئله ای که در مرحله بعدی اهمیت پیدا می کند، استفاده از یک روش تحقیق مناسب است.

سپس باید یافته های پژوهش را مد نظر قرار دهید. پس از آن باید یک نتیجه گیری کلی در انتهای مقاله قرار دهید که به عنوان نقطه عطف دستاوردهای علمی شما در این مقاله شناخته می شود. در انتها باید راه حل و پیشنهاد خود برای حل موضوعی که در مقاله مورد پرسش قرار گرفته است را ارائه دهید. ذکر کردن منابع و رفرنس های تحقیق، آخرین بخش از نگارش مقاله ISI را به خود اختصاص می دهد.

قدم چهارم: زمانبندی برای انجام مقاله ISI

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در انجام مقاله ISI مورد توجه قرار دهید، زمانبندی مناسب است. همانطور که میدانید نگارش مقاله ISI زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد و ممکن است چندین ماه طول بکشد. پس زمانبندی مناسب می تواند کمک زیادی به شما کند.

قدم پنجم: چکیده نویسی و ترجمه مقاله

سخت ترین قسمت انجام مقاله ISI را می توان چکیده نویسی دانست. برای چکیده نویسی ابتدا باید تمام مطالب نوشته شده در مقاله را به صورت دقیق مطالعه نمایید. سپس باید یک چکیده مرتبط با طرح اولیه مقاله خود تنظیم کنید. چکیده همانطور که از نامش پیداست، یک جمع بندی کلی از تمامی مطالبی است که شما در مقاله خود نوشته اید. سپس باید مقاله خود را به زبان انگلیسی ترجمه کنید تا قابلیت چاپ مقاله در نشریات معتبر را داشته باشد.

چاپ مقاله ISI

قدم ششم: انتخاب یک مجله معتبر

انتخاب یک مجله که از سطح علمی بالایی برخوردار باشد، حساس ترین بخش انجام مقاله ISI است. به ویژه اگر قصد دارید برای دانشگاه های معتبر خارجی اپلای کنید، چاپ مقاله ISI شما در یک ژورنال معتبر تاثیر زیادی در پذیرش شما دارد. توجه داشته باشید که امکان چاپ مقاله در دو مجله به صورت همزمان وجود نخواهد داشت.

انجام مقاله ISI با همراه شریف

همانطور که متوجه شدید انجام مقاله ISI کاری فوق العاده حساس، تخصصی و زمان بر است. به همین دلیل توصیه می شود برای این کار از مشاوره و راهنمایی تخصصی بهره بگیرید. با سفارش مقاله در همراه شریف علاوه بر بهره گیری از دانش نخبه های متخصص در کلیه رشته های تحصیلی، ما از ابتدا تا چاپ مقاله ISI در مجلات معتبر با شما عزیزان همراه خواهیم بود.

این مقاله را نیز مطالعه کنید:  رپورتاژ آگهی چیست؟ (همه چیز در مورد رپورتاژ آگهی)

جهت خواندن مقالات مرتبط با کامپیوتر و اینترنت روی آن کلیک کنید و مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

“24 آبان 1402” 4:26 ب.ظ