مواد گیاهی موثر بر ناخن های زیبا، سالم و قوی خانم ها

ناخن های زیبا، سالم و قوی خانم ها نشان دهنده و شاخص مهمی از سلامت کلی بدن می باشد. همچنین با لاک ناخن ها خیلی زیباتر می شوند و بسیار شیک به نظر می رسند. برای داشتن ناخن های بلند و سالم مثل کاهش وزن اصولی و طبیعی باید از مواد طبیعی استفاده کرد که در ادامه، 6 ماده طبیعی که برای داشتن ناخن ها زیبا باید مورد علاقه شما خانم ها باشند را می آوریم.

ناخن های بلندتر و قوی تر می خواهید ؟ این 6 ماده طبیعی که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم، باعث افزایش رشد و سلامت ناخن مخصوصا در خانم ها می شود
بهترین نشانه ناخن های سالم این است که سفت بوده و رنگ ثابتی دارند و هیچ گونه فرورفتگی روی آن ها وجود ندارد. در حالی که هیچ روش علمی اثبات شده ای برای رشد سریعتر ناخن ها وجود ندارد، چندین تکنیک طبیعی وجود دارد که تضمین می کند ناخن ها سالم می مانند و برای آنها مفید هستند. مراقبت خوب برای تقویت رشد آنها بسیار مهم است.
بهترین راه برای حفظ استحکام ناخن ها این است که آنها را مرتب نگه دارید. این مورد باعث رشد و کاهش شکستگی می شود.
برخی از روش های حفظ ناخن ها عبارتند از:

  • تمیز و خشک نگه داشتن آنها
  • مرطوب کننده دست و ناخن با لوسیون
  • پرهیز از جویدن ناخن و چسب زدن با ناخن کاری

شاید بهتر باشد بیماری های مرتبط با رنگ ناخن ها را نیز با کلیک روی عنوان آن ابتدا بخوانید و سپس ادامه این مقاله را مطالعه کنید تا با انواع بیماری های مرتبط با ناخن آشنا شوید.

مواد گیاهی موثر بر ناخن های زیبا، سالم و قوی خانم ها

مواد گیاهی موثر بر ناخن های خانم ها

این 6 ماده طبیعی تضمین می کند که ناخن های شما فاقد هر گونه ویتامین و مواد معدنی مهم هستند و در نتیجه رشد را افزایش می دهند. این موارد عبارتند از:

  1. روغن نارگیل
  2. آب لیمو
  3. روغن زیتون
  4. گزنه
  5. گیاه بیدمشک
  6. گیاه دم اسبی

روغن نارگیل

یکی از مواد اولیه موجود در هر آشپزخانه روغن نارگیل است. روغن نارگیل نه تنها ناخن را مرطوب کرده و تغذیه می کند، بلکه پوست اطراف آن را نیز تمیز و عاری از باکتری نگه می دارد. همچنین رشد سالم ناخن را تضمین می کند و برای درمان هر گونه عفونت قارچی در ناخن عالی است.

آب لیمو

ویتامین C موجود در لیمو باعث می شود که ناخن ها سالم بمانند. آب لیمو همچنین به عنوان یک عامل سفید کننده برای از بین بردن لکه های زرد از روی ناخن عمل می کند.

روغن زیتون

این روغن حاوی ویتامین E است که گردش خون را تقویت می کند و در نتیجه رشد ناخن را تسهیل می کند. استفاده منظم از این روغن روی ناخن ها و نواحی اطراف آن، سلامت و استحکام ناخن ها را تضمین می کند و در عین حال آنها را تغذیه و سالم نگه می دارد.

گزنه

می دانیم که می سوزد زیرا کل گیاه با کرک های حاوی اسید فرمیک پوشیده شده است. اما گزنه مواد دیگری نیز دارد. برگ های آن حاوی پروویتامین A، ویتامین های K، C، B2 و B6، تانن، اسیدهای آلی، فلاونوئیدها و مواد معدنی: کلسیم، آهن، گوگرد، فسفر، پتاسیم، سدیم، ید است. و ریشه های آن سرشار از لسیتین، سیلیس، پلی ساکاریدها، ترکیبات مشابه لیپیدها و نمک های معدنی متعدد است. مجموعه ای از این مواد یک “اکسیر سلامتی” واقعی برای پوست، مو و ناخن است. به عنوان مثال، ویتامین A تولید بلوک های ساختمانی اصلی مو و ناخن – کراتین را افزایش می دهد و آنها را از تأثیر مخرب سموم محافظت می کند.

گیاه بیدمشک

ریشه گیاه بیدمشک حاوی ارزشمندترین مواد مورد استفاده در طب گیاهی است: پلی استیلن، اسانس، تانن، اسید سیلیسیک، گوگرد، فسفر، ویتامین C. فولیکول های مو را تقویت می کند، رشد را تحریک می کند، از ریزش مو جلوگیری می کند. همچنین از چرب شدن بیش از حد موها جلوگیری می کند. سیلیس و فیتواسترول موجود در بیدمشک به تسکین شرایط تحریک شده پوست سر مانند شوره سر کمک می کند.

گیاه دم اسبی

در مراقبت از مو و ناخن غیر قابل تعویض است. این عمدتا به دلیل محتوای فوق العاده بالای سیلیکون است: این ماده تا 10٪ از کل مواد معدنی موجود در گیاه را تشکیل می دهد. سیلیکون برای عملکرد صحیح تمام سلول های بدن ضروری است، اما نقش ویژه ای در سلول های پوست، مو و ناخن دارد زیرا ماده ساختمانی مهم آنهاست.

این مقاله را نیز مطالعه کنید:  ویژگی های غذای سبک چیست؟

نوشته شده در: “16 آبان 1401”

آپدیت در: “22 دی 1402”


منابع:

healthembassy

pinkvilla

4.9/5 - (19 امتیاز)

“22 دی 1402” 12:42 ب.ظ